Úvaha: Toxicita látek? Jak reaguje naše tělo?

Myšlenka  , že naše tělo potřebuje pomoci zbavit se toxických látek , je pošetilá . Naše tělo tohle musí zvládnout samo  ,a  pokud ne ,potřebujeme  akutní lékařskou pomoc. Organismu by totiž v tomto případě mohla hrozit i smrt. Naše tělo musí být totiž v detoxikačním režimu neustále  ,  všechny orgány včetně pokožky a plic zdravého jedince musí čistit naše tělo bez  přestání .  Žádná  detoxikační kůra není způsob  ,jak  pomoci pracujícím orgánům více fungovat. Správná životospráva a dostatek pohybu sice vede ke zlepšení  nálady , dobrému pocitu i ke zlepšení  naší fyzické kondice , nejedná se však o detoxikaci , spíše k ulevování našemu tělesnému systému  při dnešním ,   většinou špatném a hektickém  stylu života. Výborný pomocník při vyplavování škodlivin z těla je však thermoterapie ,tedy využití  sauny , jejíž užívání má základy už v tradicích severských národů , domorodých obyvatel Střední Ameriky , kteří používají tzv. „potící chatku“ . Teplo , které je suché a dosahuje teploty 90 stupnů Celsia , má na organismus opravdu výborné účinky , odbourává z těla kyselinu mléčnou , která se hromadí ve svalech , také kyselinu  močovou  ,a v neposlední řadě sodík . Všechny tyto látky se v sauně vylučují prostřednictvím potu  . Krom toho také sauna pomáhá k prokrvení pokožky , a u diabetiků také ke snížení hladiny cukru. Ale pozor , pro některé z nás může být sauna také nebezpečná , zejména pro ty , kteří trpí některou ze srdečních chorob , vysokým tlakem  apod. Rovněž se nedoporučuje vstup do sauny pod vlivem alkoholu , drog  , nebo s ranní kocovinou.