Farnost Sv. Ducha

Ostrava Zábřeh se konečně dočkal moderní stavby. Je jím budova chrámu sv. Ducha. Zvláštností je nejen její design, ale i samotné umístění mezi řadou hospodářských budov. Asi nebude pro Vás překvapením, že vzbudila nemálo kontroverzí. Někomu se tento architektonický skvost líbí, druhému ne. Dle některých budova koresponduje s architekturou v okolí. Zvenčí jednoznačně působí značně stroze, byť vnitřní prostor resp. interiér  je krásný a velmi vkusný. Je to architektonický skvost, který dostal i ocenění stavba roku. Suterén chrámu slouží spolu s barem i pro divadelní a jazzové koncerty. Vyžití však najdou nejen kulturní aktivisté, ale také ženy na airobicku a samozřejmě se zde pořádají i farní akce. Celkově je chrám prospěšným, moderním zařízením, které stojí za to navštívit.

 

Výsledek obrázku pro farnost ostrava zábřeh