Náušnice pecky jsou nejšetrnější k uším.

Když jdu ulicí a vidím spoustu prazvláštních lidí, kteří mají v uchu dírku, jako po průstřelu brokovnicí, říkám si, jak budou vypadat za 10-20let. Každopádně, pokud máte své uši rádi, a nechcete jednou vypadat jako kokršpaněl, doporučujeme nosit materiál co nejlehčí a rozměr náušnic co nejmenší. Chápu, že je třeba brát ohled na estetické hledisko, čili je třeba najít vhodný kompromis. Mnoha lidem však nedělají některé vzácné kovy dobře a tak sahají po chirurgické oceli, která je v tomto ohledu bezproblémová.

V podstatě v této jedné větě jsme si odpověděli na to, jaký materiál nosit v případě, že máte problémy resp. nějaké alergické reakce. Je však třeba počítat s tím, že ocel je těžší než třeba stříbro.

V tomto duchu mě napadá otázka. Co je těžší? Kilo stříbra nebo oceli? :-).

Náušnice z chirurgické oceli - méďa se zirkonem

Ale zpět k tématu. Osobně doporučuji náušnice pecky. Jsou nejlehčí, vypadají dle mého elegantně a vkusně, a pokud se chcete zviditelnit, stačí si koupit nějaké pecky s větším zirkonem o velikosti např. 1cm. A máte vystaráno. Trh se šperky je velký seženete je kdekoliv, čili nebude problém si i vybrat barvu.

Věřím, že spousta dalších se takovým návodem řídí, protože tahat dlouhé těžké náušnice celý den není zrovna žádná slast. Souhlasíte?

 

Tábor Berfen – Belsen. Nejhorší vyhlazovací tábor bez pecí?

Tábor Bergen – Belsen  leží v Dolním Sasku. Nejsou tady sice spalovací pece , ani plynové komory ,a přesto  to byl jeden z nejhorších vyhlazovacích táborů  ,který měl sloužit původně jako výměnný .I když jeho kapacita byla zhruba pár tisíc věznů , ke konci války  se jich zde tísnilo asi 60 000 a každý den jich zde zemřelo 500 z nich. Své poslední dny tady trávila Anna Franková   (1929 – 1945), a Josef Čapek (1887 – 1945). V roce 1935 , i  když druhá světová válka ještě nevypukla, jednotky wermachtu se rozhodnou vybudovat vedle  vesničky  Belsen u dolnosaského města Bergen  vojenský  komplex ,největší  výcvikový prostor v Německu. Kasárny se dokončily v r.1937 , a celý tábor ,kde se cvičí bojové sestavy a jezdí zde obrněné vozy s tanky ,byl dostavěn roku 1939.Největší tábor komplexu byl Armádní stavební  tábor – Bergen – Belsen .Na začátku války však zde wermacht   ale v táborech  zřídí vězení pro válečné zajatce . Do největšího u městečka  Fallingbostel  je napěchováno z různých zemí světa  95 000 zajatců. Vzniklý tábor si vytváří svoji strukturu.  Židé , kteří se sem dostávají  ,se rozdělí podle národnosti . Proto  zde vzniká madarský  tábor ,neutrální  tábor , zvláštní tábor. Od léta 1943  do prosince 1944 je sem převezeno 14 600 Židů ,asi 3000 mají štěstí že jsou vyměněni  za německé zajatce ,další jsou zabiti .Asi  1 800 polských židů  jsou pod záminkou výměny naloženi do vlaku a odvezeni do plynových komor.  Sestry Frankovy  ,Anna a Margot ,zde také podléhají  tyfu ,který se zde rychle  rozšířil .

Související obrázek